Obec Leština
Leština

Kontakty na vedoucí:

Výprava na MarkoviciJsme oddílem skautské organizace SKAUT český skauting ABS a patříme do 113.střediska Leština Šavani. Náš oddíl je skautským společenstvím s více jak dvacetiletou tradicí pro kluky a dívky od 7 do 18 let. Hlavním sídlem našeho oddílu je Leština, kde fungují momentálně dvě družiny Mývalové - kluci, a Sovy - děvčata. Další družiny oddílu patříci též do střediska Šavani Leština je chlapecká družina  Vlků ze Zábřeha a dvě družiny z nedaleké obce Zvole a to Manato – hoši a Lednáčci – dívky. Nad tím vším stojí několik klanů starších a vše řídí náčelnictvo.

Tábor 2012Družiny se schází jednou týdně v klubovně na družinové schůzce. Dále máme zhruba dvakrát do měsíce společnou akci pro celý oddíl a k tomu mnoho dalších dobrovolných aktivit. V létě vyrážíme na dva až tři týdny do přírody na oddílový tábor.
Oddíl si zvolil název SHAWNEE podle severoamerického indiánského kmene SHAWNEE (Šavani), což pramení z našeho zaměření na indiánskou tématiku. To se odráží v několika bodech činnosti - tradiční akce, pojmenování kmenových funkcí, zkoušky, táboření v Tee-Pee atd.

Kultura a volný čas

Svátek a výročí

Svátek má Bonifác

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den hypertenze

dnes, pátek 14. 5. 2021